Detali programa ir kontaktai plakatuose A3 arba A4. Iðsamiau : www.bosko.lt
K A U N O A R K I V Y S K U P I J A (Programa-plakatas A3 pdf 2,5 MB | A4 jpg 0,5 MB)
Kovo 2 d. ATVYKIMAS á Kauno arkikatedrà. Kovo 2–3 d. Kauno arkikatedra Kovo 3 d. Kauno Kristaus Prisikëlimo baþnyèia Kovo 3–4 d. Kauno Švè. M. Marijos Roþanèiaus Karalienës (Palemono) baþnyèia
Kovo 13 d. Šiluvos bazilika
V I L K A V I Š K I O V Y S K U P I J A (Programa-plakatas A3 pdf 2,5 MB | A4 jpg 0,5 MB)
Kovo 4 d. Marijampolës bazilika Kovo 4 d. Alytaus Angelø Sargø baþnyèia Kovo 4–6 d. Alytaus Švè. M. Marijos Krikðèioniø Pagalbos baþnyèia
V I L N I A U S A R K I V Y S K U P I J A (Programa-plakatas A3 pdf 2,5 MB | A4 jpg 0,5 MB)
Kovo 6 d. Vilniaus arkikatedra Kovo 6–10 d. Vilniaus Šv. Jono Bosko baþnyèia
P A N E V Ë Þ I O V Y S K U P I J A (Programa-plakatas A3 pdf 2,5 MB | A4 jpg 0,5 MB)
Kovo 10–11 d. Panevëþio katedra
K A I Š I A D O R I Ø V Y S K U P I J A (Programa-plakatas A3 pdf 2,5 MB | A4 jpg 0,5 MB)
Kovo 11 d. Molëtø Šv. Petro ir Povilo baþnyèia Kovo 11–13 d. Kaiðiadoriø katedra
Š I A U L I Ø V Y S K U P I J A (Programa-plakatas A3 pdf 2,5 MB | A4 jpg 0,5 MB)
Kovo 13–14 d. Šiauliø katedra
T E L Š I Ø V Y S K U P I J A (Programa-plakatas A3 pdf 2,5 MB | A4 jpg 0,5 MB)
Kovo 14 d. Telðiø Vincento Borisevièiaus gimnazija Kovo 14–15 d. Telðiø katedra Kovo 15 d. Telðiø Švè. M. Marijos Ëmimo á dangø baþnyèia Kovo 15–16 d. Kretingos Vieðpaties Apreiðkimo Švè. M. Marijai baþnyèia Kovo 16 d. Þemaièiø Kalvarijos bazilika. IŠVYKIMAS ið Lietuvos.
Parengë: tëvai salezieèiai ir KATALIKAI.LT
Kun. Alessandro BARELLI SDB
Netrukus á Lietuvà atkeliaus ðv. Jono Bosko relikvijos. Kokia ðios piligrimystës reikðmë? Kà ji gali suteikti tikintiesiems? Kaip tam ávykiui pasirengti?
Kodël svarbios relikvijos?
Prakalbus apie relikvijas, mintys krypsta á paslaptis ir magijà. Sovietø valdþia, suprasdama regimø religiniø þenklø svarbà ir dvasinæ naudà, buvo uþdraudusi platinti bei gerbti relikvijas. Kartais jas netgi nugvelbdavo ir sunaikindavo; taip, pavyzdþiui, nutiko su Vilniaus Bernardinø baþnyèioje saugomomis garsiomis relikvijomis.
Þodis relikvijos ið tiesø reiðkia palaikø liekanas, taigi jø pagerbimas yra ðventojo, prie kurio kapo pirmosios bendruomenës rinkdavosi melstis, prisiminimas, meilës ir pagarbos aktas. Tad kun. Jono Bosko relikvijø piligrimystë – proga prisiminti ðventojo liudijimà ir leistis ákvëpiamiems jo meilës Dievui bei artimui.
Šv. Jono Bosko relikvijø kelionë
Relikvijø piligrimystë po pasaulá, prasidëjusi 2009 m. balandþio 25 d. Turine ir pasibaigsianti ten pat Italijoje, ið tiesø ypatinga. Šiuo metu vyksta baigiamasis jos etapas.
Kelionës tikslas – suvienyti skirtingø kraðtø istorijas, kultûras, pasaulëjautà ir drauge ðvæsti reikðmingà sukaktá: prieð 200 metø gimæs ir prieð 80 metø paskelbtas ðventuoju Jonas Boskas – tai sëkla, ið kurios iðaugo didþiulë giria. Jo gimimo jubiliejø ðvæsime 2015 m. rugpjûèio 16 d. O dabar turime galimybæ susiburti prie jo relikvijø, pasimelsti, apmàstyti ir atnaujinti tikëjimà, praðyti ðventojo uþtarimo, kad Dievas suteiktø gausiø dvasiniø maloniø.
Kà pamatysime?
Šventojo relikvijos saugomos urnoje, vaðko statuloje, kuri yra tiksli statulos Turino Marijos Krikðèioniø Pagalbos ðventovëje (skulptorius Gabriele Garbolino) kopija. Statulos veidas – Jono Bosko pomirtinës kaukës kopija. Tad matysime ne ðventojo kûnà ar mumijà!
Statulos viduje pagarbiai patalpintos ðventojo relikvijos – kun. Bosko deðiniosios rankos kaulai. Deðine ranka ðventasis jaunimo globëjas daugybæ sykiø drauge melsdamasis laimino vaikus, geradarius, bièiulius ir kt. Urna, 199 cm ilgio, 80 cm ploèio, 82 cm aukðèio ir sverianti 570 kg, pagaminta taip, kad bûtø matoma ið visø pusiø.
Lietuvoje urna aplankys ne tik parapijas, kur darbuojasi salezieèiai (Kauno Palemono ir Vilniaus Lazdynø), bet ir visas septyniø vyskupijø katedras. Daugelyje ið jø vietos vyskupas melsis prie relikvijø kartu su tikinèiaisiais.
Kà veikti prie urnos?
Svarbu suvokti, kad malda visuomet turi bûti kreipiama á Dievà – Tëvà, Sûnø ir Šventàjà Dvasià ir kad dëmesys, kurá skiriame ðventiesiems bei jø relikvijoms, – krikðèioniui yra ðventojo uþtarimo praðymas. Ne ðventieji daro stebuklus, bet Dievas per ðventøjø artumà.
Relikvijas galime pagerbti kartu su bendruomene, kai Dievo tauta arba tikinèiøjø grupës susirenka dalyvauti liturgijoje. Taip pat galima melstis individualiai: prieiti prie relikvijø ir per ðá regimà þenklà kreipti á Dievà praðymus, apgailestauti dël paklydimø, melsti atleidimo, nuoðirdþiai dëkoti. Svarbu atminti, kad tai reiðkia tikëjimà, troðkimà ieðkoti Dievo valios, pastangas atsiversti. Jau ne vienus metus relikvijø kelionæ lydi ir malda uþ mûsø baþnytiniø bendruomeniø dvasiná atsinaujinimà, kad Vieðpats laimintø savo Baþnyèià ir suteiktø naujø paðaukimø á kunigystæ bei vienuolystæ. Brangûs bièiuliai, ðtai èia ir slypi paslaptis, kaip urnos kelionë gali atneðti gausiø dvasiniø vaisiø visai Lietuvai: jau dabar jø melskime...
Praneðkite apie relikvijø piligrimystæ ir savo draugams bei artimiesiems. Primename, kad Šventasis Sostas suteikë visuotinius atlaidus visiems, kurie ávykdæ áprastines sàlygas pagerbs relikvijas.
Tekstà parengë „Artumos“ redakcija |